Indukcinis dažų šalinimas RPR

Greičiausia, saugiausia ir švariausia dangų šalinimo nuo plieno technologija

  

RPR indukcinis

rūdžių ir dažų šalinimas

Pažangi RPR rūdžių ir dažų šalinimo sistema yra išlaidas

taupantis ir itin efektyvus būdas pašalinti dažus ir korozijos

produktus nuo plieninio paviršiaus. Ši patentuota sistema

veikia indukcinės šilumos pagrindu - išbandyta, patikima

technologija. RPR sistema siūlo išlaidas taupantį ir aplinką saugantį

paviršiaus paruošimo būdą:

• YPATINGAI GREITAS DANGŲ PAŠALINIMAS

• JOKIO TRIUKŠMO

• JOKIO ABRAZYVO ARBA VANDENS

• PAŠALINA KEBLIAS DANGAS

• JOKIŲ DULKIŲ

• ŠVARU IR SAUGU

AR GI TAI NEĮSPŪDINGA? (vaizdinė medžiaga, spausti čia)

RPR koncepcija

RPR pašalina dažus, dangas, storą rūdžių sluoksnį, bakterijų koroziją, naftos ir tepalo liekanas nuo elektrai laidaus paviršiaus (plieno ir kt.), suardant tarpusavio ryšį tarp norimos pašalinti dangos ir metalinio paviršiaus, naudojant valdomą, lokalizuotą indukcinę šilumą su minimaliomis energijos sąnaudomis.

Indukcinio kaitinimo principas

RPR indukcinis generatorius siunčia kintančią srovę per indukcinę spiralę, tokiu būdu sukuriams megnetinis laukas. Šis magnetinis laukas sukelia sūkurines sroves laidžioje medžiagoje, tokoje kaip plienas. Dėl metalo plieno pasipriešinimo šios srovės virsta šiluma- indukciniu kaitinimu. Ši šiluma yra generuojama po danga, todėl ji greitai ir švariai atlimpa.

RPR sistema idealiai tinka pašalinti dažus, rūdis, kitas dangas (vulkanizuotą gumą, priešgaisrinę dangą, epoksidus ir kt.) su galimybe kontroliuoti šiuos faktorius:

• Energijos sąnaudas

• Atkibimo temperatūrą

• Šilumos įsiskverbimą

• Dangos pašalinimo greitį

Su minėtomis funkcijomis, RPR atlieka darbą nepriekaištingai ir yra unikali, kaštus taupanti, saugi, aplinkai nekenksminga plieninių paviršių paruošimo sistema. 

RPR ideliai tinka: laivų, cisternų, naftos platformų ir vamzdynų remontui ir priežiūrai.

 

Kaip tai veikia?

 Kol sistema aktyvuota, elektros šaltinis aprūpina indukcinę spiralę kintančia srove, kuri sukuria magnetinį lauką ir sukelia sūkurines sroves apdirbamame paviršiuje, tokiu būdu sugeneruojamas tiksliai kontroliuojamas, lokalizuotas šilumos kiekis, be jokio kontakto tarp indukcinės galvos ir apdirbamo paviršiaus (jokio susidėvėjimo, įplyšimų). Šis kontroliuojamas, lokalizuotas kaitinimas sukelia greitą dangų ir rūdžių atkibimą visame plote po indukcine galva.

Kaitinimo kokybė visada yra vienoda pagal nustatytus parametrus, užtikrinanti optimalaus paviršiaus apdirbimo nenutrūkstamumą. Kai sitema įjungiama, procesas prasideda akimirksniu, nedelsiant sukeliamas paviršiaus kaitinimas, dažų atkibimo temperatūra reguliuojama  per kelias milisekundes.

RPR indukcinio kaitinimo kryptis yra tiksliai kontroliuojama: labai mažas apdirbamo paviršiaus plotas, ribojamas indukcinės galvos padėties, įkaitinamas, nepaliečiant aplinkinių vietų.  Srovės galingumas yra kontroliuojamas automatiškai, kad būtų pasiekta reikiama temperatūra pagal norimą paviršiaus įkaitinimo ir dažų atkibimo greitį.

RPR sukelia šilumą tik tuomet, kai reikia ir ten, kur reikia. Indukcinis kaitinimas nesukelia kenksmingo spinduliavimo, dūmų, didelio triukšmo, šilumos nuostolių ir jokiais kitais būdais nekenkia supančiai aplinkai.

Energetiškai efektyvaus RPR proceso metu virš 90% energijos yra paverčiama naudinga šiluma. Šis rodiklis yra ženkliai didesnis už įprastinių paviršių paruošimo būdų efektyvumą. Galutinis rezultatas - sumažintos išlaidos ir laiko sąnaudos. Šilumos praradimas yra sumažintas iki minimumo, nes šiluma išskiriama tik sistemai dirbant, t.y. valant paviršių.

Yra tarpusavio ryšys tarp elektromagnetinio lauko dažnio ir šilumos įsiskverbimo į apdirbamą apviršių:

■ aukštesnis dažnis = mažesnis įsiskverbimas

■ žemesnis dažnis = didesnis įsiskverbimas

■ ši funkcija yra kontroliuojama RPR įrangoje

Operatorius gali užprogramuoti RPR įrenginį, kad būtų pakartotinai pasiektas optimalus rezultatas, priklausomai nuo apdirbamo paviršiaus kokybės, esamos dangos ir kitų veiksnių.

Kokios dangos gali būti pašalintos?

RPR pašalina daugumą rūšių dangų, įskaitant storas priešgaisrines dangas, o taip pat storą rūdžių sluoksnį. Išimtis yra neorganinis cinkas (cinko silikatas), kuriam pašalinti reikia itin aukštos temperatūros. Paprastai, jeigu cinko silikato danga nėra pažeista, ją rekomenduojama palikti. Be to, tokiai dangai pašalinti reikia ititn aukštos teperatūros, kuri gali turėti neigiamos įtakos plieno struktūrai. Būtent dėl šios priežasties, nerekomenduojama naudoti RPR technologiją cinko silikatui pašalinti.


RPR sistemoje yra galimybė reguliuoti temperatūrą, todėl galima nesunkiai pašalinti geležies oksido gruntus ir chlorinuotos gumos dangas, nors jų atkibimo temperatūra yra skirtinga.  Vulkanizuotos medžiagos arba labai storas gumos sluoksnis gali būti labai greitai ir lengvai atkibdytas ir pašalintas. Tą patį galima padaryti ir su milteline danga, kuri paprastai yra sunkiai pašalinama, o su RPR įrenginiu labai lengvai.

Kartais yra įmanoma iš kelių dangų sluoksnių pašalinti tik viršutinį, o apatinį palikti, bet tai priklauso nuo medžiagų temperatūrinių charakteristikų. Pavyzdžiui, galima palikti cinko silikato gruntą, o kitas ant jo esančias dangas pašalinti; arba galima palikti geležies oksido gruntą ir pašalinti viršutinę bitumo dangą.

Paviršiaus švarumas

RPR išgauna paviršiaus švarumą, priklausomai nuo apdirbamo paviršiaus būklės ir nuo esamos dangos rūšies bei būklės. Daugeliu atveju RPR išvalo plieno poras ir net korozijos padarytas duobutes. Stipriai paveiktas korozijos paviršius, su daug rūdžių, nebus nuvalytas taip švariai, kaip mažiau surūdijęs plotas, kurio didžioji dalis vis dar padengta dažais.

Šalinant medžiagas su termoplastinėmis savybėmis, tokias kaip chlorinuota guma ar bitumas, karštis atsispindėjęs nuo plieno gali suminkštinti ar net ištirpdyti kitą dangos pusę. Dangos šalinimo metu, lengvai aptirpusios medžiagos dalelės įkimba į plieno poras ir pasilieka. Šios dalelės gramdymo metu nebus pašalintos ir jos bus matomos kaip labai plonas, tarsi išblukęs dangos sluoksnis. Šios liekanos gali būti labai lengvai ir greitai pašalintos šlapiu arba sausu smėliavimu (su labai mažomis abrazyvo sąnaudomis) arba su aukštu vandens spaudimu. 

Apskritai, RPR įranga užtikrina vizualiai švarų beveik balto metalo paviršių:

■ ISO Sa 2 iki Sa 2,5

■ SSPC - SP 6 iki SP 10

■ NACE # 3 iki # 2 

Paviršiaus profilis

Lyginant su aukštu vandens spaudimu, RPR įrenginys neišgauna naujo paviršiaus profilio, jis tik grąžina seną profilį, kuris buvo po pašalinta danga.

Po apdirbimo

Apdirbus paviršių su RPR įrenginiu, prieš dengiant naują dangą, priklausomai nuo darbo ir produkto specifikacijos, gali tekti papildomai paruošti paviršių: pavyzdžiui, greitas paviršinis smėliavimas, kad paviršius įgautų naują faktūrą arba paviršiaus plovimas vandeniu nuo ištirpusių druskų. Šiuo metu dauguma dangų gamintojų siūlo gerai bet kokį paviršių toleruojančias dangas, kurios daugeliu atveju gali būti dengiamos tiesiai ant RPR įranga paruošto paviršiaus be jokių problemų. Jeigu paviršius dar būtų smėliuojamas po apdirbimo su RPR, akivaizdu, kad abrazyvo sanaudos ir kiti kaštai bus ženkliai mažesni negu smėluojant šį paviršių nuo pradžių.

Dangų šalinimo greitis per valandą

Nuo 20 iki 100 m2

Esant energijos galiai tarp 10 ir 50 kW, RPR įranga pasiekia 20-100 m2 per valandą dažų ir rūdžių pašalinimo našumą. Produktyvumas priklauso nuo paviršiaus rūšies ir būklės, nuo dažų rūšies, būklės ir sluoksnio storio bei nuo kitų veiksnių. Sekantys rezultatai buvo pasiekti dirbant su gana sunkiai pašalinamomis dangomis, kurių storis 400-500 mikronų, ir šie rezultatai laikytini praktiškai pasiekiami:

Energijos išeiga                         Šalinimo greitis per valandą

10 kW                           20 m2

17 kW                           35 m2

25 kW                           40 m2

50 kW                           70 m2

Esant dangos storiui 300-500 mikronų, RPR išgaunamas našumas yra tarp 20 ir 100 m2 per valandą naudojant visą energijos pajėgumą (50 kW). Maksimalus dangos storis, kurį pašalina RPR įranga gali siekti 20-30 mm. Esant labai storai dangai, valymo greitis ir produktyvumas nukrenta. Čia aprašomi rezultatai yra pasiekti praktiškai ir jie kiekvienu atveju gali skirtis, priklausomai nuo įvairių veiksnių ir darbo sąlygų.

 

Privalumai naudojant RPR

• RRP pašalina dangas 5-20 kartų greičiau negu įprasti būdai

• Produktyvumas su 1 RPR įrenginiu  siekia nuo  5 iki 100 m2 per valandą, priklausomai nuo darbo salygų

• Praktiškai betriukšmis - jokio trukdymo aplinkai

• Jokių abrazyvinių medžiagų- arba ženkliai mažiau atliekant tik paviršinį smėliavimą

• Labai mažai atliekų ir jų tvarkymo: tik pašalinti dažai ir rūdys- minimalūs kaštai ir saugi aplinka

• Visos dangos pašalinimas arba tik vieno pasirinkto sluoksnio

• Su RPR  paruoštas paviršius yra tinkamas daugumai dažų sistemų- ypač paviršių toleruojančioms dangoms

• Jokių atšokančių abrazyvo dalelių

• Jokių dulkių- jokių brangiai kainuojančių ir reikalaujančių laiko sistemų dulkėms sulaikyti- dulkių šiek tiek sukils, jeigu bus atliekamas papildomas paviršinis smėliavimas

• Kiti darbuotojai (suvirintojai, montuotojai, mechanikai, elektrikai ir kt.) gali tęsti savo darbus šalia

• Operatorius gali naudoti standartines apsaugos priemones, kurios yra įprastos mechaniniams darbams; tik uždarose erdvėse būtina atitinkama kvėpavimo apsauga ir ventiliacija

• Saugu darbuotojui ir aplinkiniams- jokio žinomo pavojaus sveikatai ir saugumui

• Taupoma energija - tik 1/4 kWh įprastinių metodų ploto  vienetui

• Galima dirbti drėgnoje aplinkoje ir ant drėgno paviršiaus- dirbti per lietų jokių problemų

• Indukcinio šalinimo antgaliai yra įvairių formų, dydžių ir įvairios paskirties

• Lengvai pritaikomas (pusiau)automatinei įrangai su nuotoliniu valdymu

• Jokių judančių dalių - jokio dėvėjimosi- praktiškai jokios priežiūros

• Jokio neigiamo paveikio elektrinei ar elektroninei įrangai:

audio/video - kompiuteriams - navigacinei įrangai - matavimo prietaisams - katodinėms sistemoms

• CE žymėjimas ir Gamintojo CE atitikties deklaracija

• Garantija-  3 metai

• Didelis produktyvumas užtikrina greitą darbą, sutrumpinantį prastovas: mažesni kaštai už ploto vienetą- mažesni viso projekto kaštai